Selim TARIM

03.08.1986’da Rize-Pazar/Hemşin de doğan Selim Tarım, 3 yaşında blok flüt ile başladığı  müzik hayatını, yöresel bir enstrüman olan tulum ile devam ettirmiştir. Zamanla bu enstrümanlara yan flüt, gitar, klavye ve harmonicayı da eklemiştir.

Zonguldak Kara Elmas Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünü bitirmiş olup, hayatını müziğe adadığından, turizm alanında uğraşı sergilememektedir.

Video ve ses kayıt stüdyolarında görevler üstlenen Selim Tarım, bu alandaki bilgilerini de müziği ile harmanlayarak kullanmıştır. Henüz bir albüm çalışması yapmamakla birlikte, şahsına ait eserlerin, demo ve klip çalışmalarını da kendisi oluşturmuştur.

“Bir Nefesin Öyküsü” adı altında bir tulum projesi hazırlayıp kültürünü tanıtma yolunda atılımlarda bulunmuştur. Davut Engin ile birlikte cep telefonu sanal enstrüman uygulamaları arasına etnik saz olan tulumu koymuş ve App Store’da en gerçekçi sanal enstrüman uygulamasında bir ilke imza atmışlardır.

Solistlikten çok enstrümanist yanının ağır bastığını düşünen Selim, sahne arkadaşlarına büyük önem yüklemekte ve sahnedeki her bireyin işin asıl kaynağı olduğunu düşünmektedir.

Albüm kayıtları, belgesel-film müzikleri alanında aranjeler yapmakta olup beste çalışmalarına ağırlık vermektedir. Gün yüzüne çıkmamış anonim eserleri demo kayıtlar yaparak, halkın kendi eserlerini yine halk ile paylaşarak başkalarının bu eserleri çalıp kendilerine mal etmesini önlemektedir…

Albümlerine eşlik ettiği isimler arasında: Vira Cemal – Korhan Bora – Ali Rıza Yılmaz – Hüseyin Ulusan – İbrahim Can ve ismini bilmediği bir çok isim yer almaktadır.

Birlikte çalıştığı sahne dostları arasında: Tolga Kurdoğlu,Kaan Kurt, Bülent Turan, Hüseyin Ulusan, İrfan Seyhan, Hakan Filiz, Volkan Karaoğlu, Yıldıray Yanlı, Selçuk Balcı, Mert Baycan, Mustafa Kemal Çokşen, Gökhan Altınbaş, Serkan Süer, Semih Abay Özgür Babacan, Levent Bakır, Emrah Bingöl, Özgür Alim Sezer, Ferhat Avhan, Ediz Numanoğlu, Özgür Baltacı, Özen Özgürbüz ve Sertaç Baykan gibi isimler bulunmaktadır.

Tv programları alanında da projeleri olan Selim Tarım bunları henüz hayata geçirememiştir.

Şu anki durumu ve düşüncesi ise hayatta düşünülmemiş projeleri yakalamak ve onları insanlar ile buluşturmaktır. Hazırda bekleyen projeleri bulunmakta olup doğru zamanı ve imkanı beklemektedir…